Opcje ethereum są bardziej atrakcyjne niż opcje Bitcoin, mówi Deribit Gurpreet Thind

Opcje eterowe są jaśniejsze w porównaniu z opcjami Bitcoin, jak wynika z Institutional Newsletter of Deribit. Mimo, że pierwszy kwartał 2020 roku był okresem bezkompromisowym, wydarzenia począwszy od marca sprawiły, że analitycy kryptońscy przyklejali się do swoich miejsc.

RelatedPosts
Wszystkie oczy na ETH 2.0 Medalla Testnet jako napęd byków Cena eteru wyższa
Ponad 90% udziałowców ETH w zysku, mówi Glassnode
ETH 2.0 Testnet Medalla wprowadza się dziś na rynek z dużą dozą fanfary
Cena Ethereum ETH: Byk na najbliższe 48 do 72 godzin

Opcje ethereum są bardziej atrakcyjne niż opcje Bitcoin Future, mówi Deribit 1
W lipcu zarówno Bitcoin jak i Ethereum osiągnęły niezwykłe zyski i wzbogaciły HODlerów. Jak wynika z nowo wydanego Institutional Newsletter of Deribit, BTC skoczek o 22 procent i ETH dokonał 48 procentowy ruch w ciągu ostatnich dziesięciu dni lipca. Nic dziwnego, że inwestorzy kryptograficzni są zajęci handlem na tym niestabilnym, ale satysfakcjonującym rynku.

Ethereum i Bitcoin handel świadkiem stałego wzrostu
DeFi przyczyniło się przede wszystkim do wzrostu ceny ETH. Wartość ETH zablokowanej w aplikacjach DeFi znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy i było to tylko kwestią czasu, zanim to samo znalazło odzwierciedlenie również w cenie. Zmienność na wykresie ETH w ciągu ostatnich kilku dni prawie się potroiła i dotknęła 60 procent, by zasilić ostatni rajd ETH.

Deribit Institutional Newsletter – Opcje Ethereum

W lipcu 2020 r. odnotowano również gwałtowny wzrost zarówno w przypadku opcji Ethereum, jak i Bitcoin. Drastyczny wzrost oznacza wzrost rynku instrumentów pochodnych dla tych najwyżej notowanych kryptokur walut. W rzeczywistości liczby te stanowią największy rekordowy wolumen od czasu uruchomienia Deribita w maju 2018 roku.

Opcje ethereum wzrosną wraz z uruchomieniem ETH 2.0 i Medalla testnet.
Statystycznie obrót opcjami ETH w lipcu wyniósł 1 878 362 kontrakty. Natomiast w lipcu notowano 380 804 kontrakty na opcje na Bitcoin. W sumie segment opcji odnotował w ostatnim miesiącu obroty na poziomie 4,3 mld USD. Stanowi to znaczący skok o 52% w porównaniu do czerwca.

Całkowite obroty w USD wynoszą 10,7 mld dolarów. Mimo, że wzrost obrotów opcjami oznacza wzrost zainteresowania inwestorów, inwestorzy pozostają ostrożni, gdyż lutowe obroty pozostają znacznie wyższe. Inwestorzy nadal wahają się przed wejściem na wody kryptońskie, zwłaszcza po marcowej trasie kryptońskiej. Powrót do przedpandemicznych poziomów wolumenu zajmie trochę czasu.

Obroty USD – Opcje Ethereum i BTC

W sierpniu, po wybuchowych rajdach pod koniec lipca, odnotowano jak dotąd wyciszenie akcji cenowych. Opcje na Bitcoin’y były do tej pory przedmiotem umiarkowanego zainteresowania w sierpniu. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni, po niewielkim spadku wcześniej, opcje na monety typu Ethereum odnotowały niewielki wzrost.

Zbliżające się wydanie Ethereum 2.0 i uruchomienie testnetu Medalla dodatkowo zwiększy zainteresowanie inwestorów rynkiem opcji Ethereum. Nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie opcje Ethereum mogą przyćmić opcje na Bitcoin’y.